Sık Sorulan Sorular


Albaraka müşterisi olarak, albaFX mobil uygulaması ile döviz kurlarını takip edebilir, 5 gün 24 saat döviz ve altın, gümüş gibi kıymetli maden alım satım işlemi yapabilir ve yine 5 gün 24 saat emir bırakabilirsiniz.

Albaraka müşterisi iseniz albaFX Mobil uygulamasını hiçbir ücret ve komisyon ödemeden kullanabilirsiniz.

Bankamızda İnternet Bankacılığı üyeliğiniz bulunuyorsa, bireysel müşterilerimiz olarak uygulamayı cihazlarınıza yükleyip gerekli aktivasyon işlemlerinizi cihaz üzerinden tanımlayarak uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Albaraka müşterisi değilseniz, Albaraka Mobil’i indirip “Müşteri Ol” butonuna tıklayarak görüntülü görüşme ile anında Albaraka Türk müşterisi olabilir, İnternet Bankacılığı üyeliğinizi oluşturarak, bireysel müşterilerimiz olarak uygulamayı cihazlarınıza yükleyip gerekli aktivasyon işlemlerinizi cihaz üzerinden tanımlayıp uygulamayı hiçbir ücret ve komisyon ödemeden kullanmaya başlayabilirsiniz.

Albaraka müşterisi iseniz albaFX mobil uygulamasını Google Play ve App Store’dan indirebilirsiniz. Müşteri değilseniz, Albaraka Mobil uygulamasını Google Play ve App Store ‘dan indirerek görüntülü görüşme ile anında Albaraka müşterisi olabilirsiniz.

albaFX’i indirmek için:

Albaraka Mobil’i indirmek için:

1

İnternet Şube üzerinden “Yatırım” menüsü altında bulunan “albaFX Mobil” başlığına girin.

2

Açılan ekranda bulunan “Başvur” butonuna tıklayın.

3

Mobil uygulamada kullanmak için her para cinsinden bir adet olmak üzere hesap seçimi yapın.

4

albaFX ile ilgili hazırlanan Sözleşme Öncesi Bilgilendirme Formu(SÖBF) ve Sözleşme’yi onaylayıp “İşlemi gerçekleştir” butonuna tıklayın.

5

Açılan Özet Bilgiler penceresinde “İşlemi Gerçekleştir” butonuna tıkladığınızda albaFX müşterisi olacaksınız. Bu aşamadan sonra albaFX Mobil uygulamasını kullanmaya başlayabilirsiniz.

1

Şubelerimize giderek veya İnternet Şube üzerinden “Yatırım - albaFX’e Başvuru” bölümlerinde bulunan ilgili sözleşmeleri imzalayın ve hesap seçimi yapın. Böylece albaFX müşterisi olma süreciniz tamamlanmış olur.

2

albaFX Mobil Uygulaması’nı açın.

3

İnternet ve Mobil Şube’ye girerken kullandığınız Müşteri Numarası ve Şifre ile uygulamaya giriş yapın.

4

Kayıtlı telefon numaranıza gönderilen “ŞifreAlCepte” şifresini girerek uygulamaya giriş yapın.

Uygulamayı ilk indirdiğinizde sisteme kayıtlı olan telefon numaranız ve operatörünüzün mobil verisi üzerinden uygulamayı açmanız gerekmektedir.

Telefon modelinizi değiştirdiğinizde de bu işlemi tekrarlamanız gerekmektedir.

albaFX uygulamasında “Beni Hatırla” özelliğini aktive ettiğinizde bir sonraki girişlerde Müşteri no/TC Kimlik No/Kullanıcı kodunuzu girmeye gerek kalmadan uygulamaya girebilirsiniz.

Giriş sayfasında yer alan “Şifremi Unuttum” alanından banka kartı ya da kredi kartı bilgilerinizle yeni şifre edinilebilir ya da bloke kaldırabilirsiniz.

“Emirler” bölümünden yeni emir verebilir, bekleyen emirlerinizi ve emir tarihçenizi görüntüleyebilirsiniz.

Hesaplarım butonunu herhangi bir para cinsi için albaFX uygulamasında döviz al/sat işlemi yapmak üzere seçtiğinizde hesabınıza ait bakiyeyi görüntüleyebilirsiniz.

Daha bölümünden;

 • - Döviz/Kıymetli Maden hesapları
 • - Grafik Ayarları
 • - İşlem Tarihçesi
 • - Ayarlar
 • - Şifre değiştir
 • - Yardım
 • - Çıkış

bölümlerine ulaşabilirsiniz.

Gerçekleşen emirler veya iptal edilen emirleri görmek için “emirler” bölümüne girerek, ‘EMİR TARİHÇESİ’ sekmesinden ‘GERÇEKLEŞEN’ veya ‘İPTAL EDİLEN’ seçeneklerine tıklamanız yeterlidir.

Evet, Bekleyen Emirler bölümüne girerek dilediğiniz emri iptal edebilirsiniz.

Hayır, albaFX mobil uygulamamızda emir değişikliği yapılamamaktadır.

Fakat vermiş olduğunuz emri iptal edebilir, sonrasında istediğiniz emri yeni emir olarak girebilirsiniz.

Hayır, hesabınızda en az yapılacak işlem tutarı kadar bakiye bulunması gerekmektedir. Aksi takdirde işleminiz gerçekleştirilemeyecektir.

Hayır, işleminizin gerçekleşebilmesi için emir verilen tutarda bakiyenin hesabınızda bulunması gerekir. Aksi takdirde işleminiz gerçekleştirilemeyecektir.

Evet, albaFX Mobil’de gram cinsinden GÜMÜŞ ve ALTIN alım/satım işlemlerini yapılabilir, emir verilebilirsiniz.

Evet, albaFX Mobil uygulamasından aldığınız altını stok bulunan şubelerden anında teslim alabilirsiniz.

Giriş sayfasında yer alan ‘ŞİFREMİ UNUTTUM’ butonu yardımıyla kredi kartı veya banka kartı bilgilerinizi kullanarak şifrenizi değiştirebilir, bloke kaldırabilirsiniz.

Telefon bankacılığı kanalı ile de şifre bloke kaldırma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Evet, Albaraka Mobil ve İnternet Şube’de şifrenizi değiştirdiğinizde albaFX Mobil uygulamasında da şifreniz değişir.

albaFX Mobil uygulamasında gerçekleştirebileceğiniz işlemler için ilgili para biriminden hesabınızda bulunması gereken en düşük tutarlar aşağıdaki gibidir.

 • - USD, EUR,CHF, GBP,AUD,CAD için 100,
 • - JPYTRY için 15.000,
 • - NOK-SEK-DKK için 2.000,
 • - YAIEUR, YAUUSD, YAUTRY için 1 gr,
 • - YAGEUR, YAGUSD, YAGTRY için 100 gr,
 • - Üst çatı limiti günlük 3 milyon TL.